page loader
Ordinace dentální hygieny momentálně z kapacitních důvodu nepřijímá nové pacienty.
Děkujeme za pochopení.

Služby Čím vším vám pomohu k dokonalému úsměvu

features

Dentální hygiena

Dentální hygiena zahrnuje profesionální péči, nácvik domácí péče a poradenství. Pravidelné podstoupení dentální hygieny pomáhá spolehlivě předejít parodontóze a následné ztrátě zubů. V první řadě jde o profesionální čištění zubů a ošetření dásní, odstranění povlaků, zubního kamene, všech nánosů a pigmentací, které do úst nepatří, a také nalezení a odstranění zdrojů nepříjemného zápachu z úst.

Ve druhé řadě přichází neméně důležitá instruktáž jak správně pečovat o zuby, nácvik čistících technik, odstranění zlozvyků a vyřazení nevhodných pomůcek pro čištění. Cílem je sestavení individuálního hygienického programu pro každého klienta, který by umožnil každodenní kvalitní a zároveň šetrnou péči o zuby.

Více informací

Bělení zubů - domácí

  1. První návštěva v ordinaci – kontrola stavu chrupu a hygieny dutiny ústní, stanovení individuálního režimu bělení zubů ( denní x noční ), zhotovení zubního otisku, podle kterého se následně připraví individuální nosič pro bělící gel.
  2. Druhá návštěva v ordinaci – vyzkoušení přesnosti individuálního plastového nosiče, detailní instruktáž o plnění, nasazování a čištění nosiče.
  3. Domácí užívání – naplnění nosiče gelem, dokonalá adaptace na zubní oblouk, odstranění přebytků zubím kartáčem a vodou, nechat gel působit přesně po dobu předepsanou výrobcem.

features
features

Dentální hygiena dětí

Dentální hygiena je v době slazených nápojů, zákeřných kyselin a nezdravých barviv více než doporučována i pro dětské pacienty. Dentální hygienistka děti naučí, jak správně pečovat o zoubky, včas je seznámí s mezizubním čištěním a poradí rodičům, jak mají při domácí péči dětem pomáhat a co kontrolovat.
Při dalších návštěvách se neustále kontroluje práce se zubním kartáčkem v ústech dítěte a začíná se trénovat mezizubní čištění. Zoubky se při každé návštěvě nafluoridují a děti si zpravidla odnesou nějaký malý dárek. Protože je návštěva u dentální hygienistky většinou netrápí a jsou motivované odměnou, velice rádi se k dentální hygienistce vrací.

Fluoridace

Fluoridace zubů je preventivní, zcela bezbolestný výkon ke snížení rizika tvorby zubního kazu a zvýšení odolnosti skloviny, který je vhodný pro dětské i dospělé pacienty. Fluoridy mají schopnost pronikat do zubní skloviny a zvyšovat tak její odolnost vůči zubnímu kazu a zároveň mají schopnost „vyléčit“ počínající povrchové kazy.
Fluoridace probíhá aplikací speciálního fluoridačního gelu ve fluoridačních lžičkách, které se nechávají působit na zubní sklovinu po dobu několika minut. Podmínkou fluoridace jsou perfektně vyčištěné zuby, protože fluoridační gel může pronikat do zubní skloviny pouze pokud je zbavena nečistot, zubního plaku a zubního kamene. Proto je ideální, pokud fluoridace navazuje na ošetření u dentální hygienistky, protože jen tak zaručíme, že jsou zuby opravdu vyčištěné, a fluoridační gel se tak dostane všude kam má.

features
features

Air flow

Airflow neboli pískování zubů se provádí za účelem odstranění povrchové pigmentace a bakteriálních zbytků. U této procedury se používá speciální pistole, která vysokotlakým proudem vody spolu s granulovaným práškem jedlé sody odstraní ze zubní skloviny nežádoucí pigmentaci a veškeré jiné nečistoty. Jedlá soda způsobí zvýšení hladiny pH v ústech a tím se zastaví demineralizační procesy na vašich zubech.
Tato procedura je vhodná pouze pro zdravý chrup bez zánětu dásní, zbavený zubního kamene, případně ošetřen dentální hygienou.